2012-10-05
Aktualności / Modelarski Piknik Lotniczy w Strzelcach Małych - relacja

W dniu 30 września 2012 roku w Strzelcach Małych na terenie lądowiska, po raz pierwszy odbył się Piknik Modelarski. Organizatorzy dla publiczności przygotowali moc atrakcji podzielonych na kilka pakietów. Entuzjaści lotnictwa mieli sposobność zobaczyć loty paralotni, motolotni, wiatrakowca i awionetek, a także różnego rodzaju modeli latających sterowanych radiem. Dla osób ceniących sobie bardziej statyczne loty odbył się pokaz lotu balonem, przygotowanym przez Mościcki Klub Balonowy. W trakcie imprezy zaprezentowała się też grupa spadochroniarzy z Wojskowego Klubu Sportowego „Wawel” z Krakowa. 

 

 Wideoreportaż z pikniku model

 

Już od godziny 11.00 grupy modelarskie, na lazurowym niebie przeprowadzały pokazowe loty modeli lotniczych. Można było podziwiać modele z napędem spalinowym a także z napędem tunelowym, były także pokazy holowania modeli szybowcowych i samodzielne loty szybowcowe. Przy wspaniałej oprawie słownej prowadzącego Jerzego Mazgaja z tarnowskiego aeroklubu publiczność podziwiała profesjonalne akrobacje modeli sterowanych radiem. 
 
 
 
 
 
Po tej części imprezy publiczność została zaproszona przed scenę, gdzie zaprezentowała się młoda grupa rokowa „TRYTON” ze Szczurowej.

W trakcie trwania imprezy można było podziwiać paralotnie, motolotnie, awionetki oraz unikatowy model wiatrakowca. Odbyły się też skoki spadochronowe oraz loty balonowe.

 

Wczesnym popołudniem na imprezę przybyli motocykliści, którzy zaprezentowali swoje unikatowe maszyny.

 

Podczas trwania pikniku dzieci mogły skorzystać z rozrywek przygotowanych na tę okoliczność przez animatorów grupy FIRE&DRUMS, korzystać z dmuchanych zamków i zjeżdżalni oraz trampoliny, a także ze stoisk cateringowych.

 

Od godz. 17.00 Mirek Jędrowski z zespołem poprowadził Biesiadę w Swojskim Klimacie.

 
Około godziny 20-tej wystąpiła grupa ogniowa FIRE&DRUMS ze Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych „Aktywator” ze Szczurowej, która zaprezentowała taniec z ogniem.  

 
Na zakończenie Pikniku odbył się pokaz sztucznych ogni zorganizowany przez firmę KORSARZ.

Organizatorami I Pikniku Modelarskiego było Gminnym Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej, Gmina Szczurowa, Stowarzyszenie Lotnicze ze Szczurowa oraz Starostwo Powiatowe w Brzesku. Swoją obecnością podczas Pikniku zaszczycili Przewodniczący Rady Gminy w Szczurowej Kazimierz Tyrcha oraz Radni Rady Gminy. Nieodzowna była pomoc Ochotniczych Straży Pożarnych z Zaborowa i Strzelec Małych.
 
Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Zbigniewa Dąbrówki – prezesa Stowarzyszenia Lotniczego ze Szczurowej, który mocno zaangażował się w organizację imprezy, a także czuwał nad bezpieczeństwem w trakcie trwania pokazów. Dziękujemy także pilotom i motocyklistom za spontaniczne przybycie i uświetnienie pikniku.

 


 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Europa Inwestująca w Obszary Wiejskie.
Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 – LEADER
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 


 

Zapraszamy do galerii zdjęć

 

 

 

UG Szczurowa i GCKCziS Szczurowa