2012-09-29
Aktualności / I Piknik Modelarski w Strzelcach Małych

W ostatni trzydziesty dzień miesiąca września zapraszamy wszystkich entuzjastów modeli latających do małej miejscowości Strzelce Małe, gdzie na terenie około 4 hektarów tworzone jest lądowisko dla motolotni, awionetek i helikopterów.

Teren ten jest też wymarzonym miejscem dla  sportu jakim jest modelarstwo. Duży obszar równinny daje możliwość wytestowania modeli, pokazania swoich umiejętności i technik zdalnego pilotowania.

Na naszym terenie działa Lotnicze Stowarzyszenie Szczurowa, które w przyszłości docelowo zajmie się zagospodarowaniem i utrzymaniem terenów pod lądowisko. Członkowie stowarzyszenia, jak również młodzież z terenu gminy Szczurowa od 2008 r. chętnie uczestniczą w zajęciach prowadzonych w ramach „Koła Modelarskiego” założonego przy Gminnym Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej. I to przede wszystkim to koło stało się motorem dla zorganizowania pikniku modelarskiego.

 


(kliknij aby powiększyć)


Serdecznie zapraszamy zrzeszenia, kluby i koła modelarskie do przybycia i zaprezentowania swoich modeli latających nie tylko w formie wystawowej ale również w wykazaniu się umiejętnościami manualnymi podczas lotów modeli.

Oprócz zlotu modelarskiego, na nieboskłonie będą też inne atrakcje. Organizatorzy przewidują loty widokowe balonem na uwięzi, jak również  skoki spadochronowe.
Całość imprezy będzie miało charakter pikniku, gdzie przewidujemy w drugiej części dnia występy sceniczne.
I tak zapraszamy na ponad trzy godzinne spotkanie z muzyką, śpiewem i wesołą  atmosferą w wykonaniu Mirka Jędrowskiego z zespołem. Zaś późnym wieczorem wystąpi zespół młodzieżowy „Fire & Drums” zrzeszony przy Stowarzyszeniu Inicjatyw Niebanalnych „Aktywator” , który zaprezentuje taniec  z ogniem.  Jako że jest to ostatnia impreza plenerowa tego roku całość  zostanie uwieńczona pokazem pirotechnicznym.
 

GCKCziS Szczurowa