2012-05-30
Aktualności / Strażacy z gminy Szczurowa w partnerskim Miedzichowie

W dniu 26 maja 2012 roku delegacja strażaków z terenu gminy Szczurowa miała zaszczyt uczestniczyć w  „V zawodach OLD BOYS 40 plus w Miedzichowie”. Zawody strażackie, jak również jubileusz 85 lecia powstania OSP Miedzichowo były okazją pogłębienia współpracy zaprzyjaźnionych gmin Miedzichowo (woj. Wielkopolskie) i Szczurowej. Z tej okazji na uroczystości przybyło wielu gości, lokalnych samorządowców i strażaków w tym strażaków z naszej gminy. 

W czasie uroczystej zbiórki, odczytano rys historyczny jednostki, dokonano dekoracji członków OSP Miedzichowo medalami i odznaczeniami.

Przybyli goście, wraz z przedstawicielami naszej gminy na czele z Wiceprzewodniczącym Rady Gminy Andrzejem Fiołkiem oraz Komendantem Gminnym OSP Piotrem Mikusiem złożyli na ręce Prezesa OSP, życzenia dalszych sukcesów, opatrzności Świętego Floriana i kolejnych jubileuszów.

Kolejnych punktem był przemarsz i przeprowadzenie zawodów sportowo – pożarniczych, w których do rywalizacji przystąpiło 12 ekip, w tym drużyna z naszej gminy jak również drużyna z  Wenzlow (Niemcy).

Pomysł organizacji zawodów w przedziale wiekowym powyżej 40 lat, okazał się niezwykle trafiony. Z roku na rok przybywa chętnych do uczestnictwa w tej formie rywalizacji. Pozwala to na wymianę cennych doświadczeń strażackich, porównanie sprzętu, wyciąganie wniosków do dalszych statutowych działań, mających na celu przede wszystkim ochronę życia, zdrowia i mienia.

Obchody jubileuszu zakończyła huczna zabawa taneczna trwająca do białego rana.

 

PAMIĄTKOWE ZDJĘCIA i MEDAL

Relacja, foto: Andrzej Młynarczyk OSP RAJSKO