2012-04-25
Aktualności / Sztafety w Strzelcach Wielkich

Kolejne zawody w ramach Gminnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbyły się w Strzelcach Wielkich. Tym razem konkurowano w sztafetowych biegach przełajowych. Do startu przystąpiło po pięć reprezentacji dziewcząt i chłopców. W każdej drużynie biegało 9 osób: 3 z kl. czwartych, 3 z kl. piątych i 3 z kl. szóstych na dystansie 800 m. dziewczęta i 1000 m. chłopcy.

W trakcie biegu dziewcząt kolejność drużyn się zmieniała, ale ostatecznie I miejsce zdobyły zawodniczki z Zaborowa, skład drużyny: Aleksandra Jarosz, Patrycja Szot, Magdalena Morońska, Patrycja Caban, Patrycja Nawrocka, Weronika Chmioła, Gabriela Marek, Natalia Tyl, Angelika Wrzępska opiekun: Beata Komorowicz. II miejsce wywalczyła drużyna ze Strzelec Wielkich a III ze Szczurowej. Kolejne miejsca zajęły szkoły z Woli Przemykowskiej i Uścia Solnego.

Wśród chłopców prym wiedli chłopcy ze Szczurowej, którzy od początku do końca biegu nie oddali prowadzenia i wygrali, skład drużyny: Łukasz Dziedzic, Wojciech Pawula, Maciej Waligóra, Andrzej Głąb, Walas Kamil, Gofron Michał, Jakub Wolsza, Grzegorz Żurek, Pudełek Rafał, opiekun: Robert Dzień. II miejsce przypadło drużynie z Zaborowa, III zespołowi ze Strzelec Wielkich. Na kolejnych pozycjach uplasowały się szkoły z Woli Przemykowskiej i Uścia Solnego.

W zawodach powiatowych, które odbyły się w Brzesku na stadionie OKS, bardzo dobrze pobiegły dziewczęta z Zaborowa zajmując III miejsce, tuż za nimi uplasowała się drużyna ze Szczurowej. Chłopcy pobiegli na miarę swoich możliwości zajmując V m. Szczurowa i VI  m. Zaborów.