2012-02-20
Aktualności / Dzień Polonii Amerykańskiej w Strzelcach Wielkich

10 lutego był wyjątkowym dniem w PSP im. T. Kościuszki w Strzelcach Wielkich, ponieważ został wtedy zorganizowany Dzień Polonii Amerykańskiej.

Najpierw z okazji Walentynek odbył się konkurs piosenki angielskiej. Wzięli w nim udział uczniowie z klas starszych. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody.

 

Następnie uczniowie przedstawiali przygotowane przez siebie prezentacje multimedialne dotyczące odkrycia Ameryki oraz Polonii Amerykańskiej. Po każdej prezentacji, wszystkie dzieci miały okazję uczestniczenia w quizach sprawdzających ich wiadomości na temat naszych Rodaków w USA,  jak również posiadanych informacji związanych z odkryciem Ameryki. Poprawne odpowiedzi nagradzane były upominkami.

W ostatniej części spotkania uczniowie brali udział w konkursie w układaniu puzzli, które szkoła otrzymała od Polonii Amerykańskiej. Rywalizacja podczas tej konkurencji sprawiła uczniom wiele radości podobnie jak liczne nagrody wręczone wszystkim dzieciom.

Na zakończenie obchodów Dnia Polonii Amerykańskiej z rąk pani dyrektor Doroty  Jaszczowskiej pani Ewa Sokołowska-Piecuch, organizator konkursu, otrzymała podziękowanie od Polonii Chicagowskiej za promowanie kultury amerykańskiej na Obczyźnie. Serdecznie dziękujemy Polonii Amerykańskiej za współpracę z PSP im. T. Kościuszki w Strzelcach Wielkich i ufundowanie wspaniałych nagród.
 

SP Strzelce Wielkie