2012-01-31
Aktualności / Dzień Babci i Dziadka w Strzelcach Wielkich

W chłodny, zimowy dzień 26 stycznia 2012 roku w Domu Ludowym w Strzelcach Wielkich zebrali się  wspaniali goście - Dziadkowie i Babcie uczniów PSP im. T. Kościuszki w Strzelcach Wielkich, a także Seniorzy ze Strzelec Wielkich.

 
 
 
 
 
 
Wszystkich zgromadzonych gości powitała Pani dyrektor Dorota Jaszczowska, zapraszając na program artystyczny w wykonaniu uczniów oraz składając serdeczne życzenia noworoczne.
 
 
Dzieci były bardzo przejęte swymi występami, chcąc sprawić radość szczególnym gościom. Przygotowały dla nich pod kierunkiem Pani Barbary Mizińskiej, Pani Lucyny Łaptas i Pana Michała Pastucha specjalny program artystyczny - recytowały wiersze, śpiewały piosenki. Następnie uczniowie klasy I i II przedstawili „Jasełka”.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Na zakończenie dla wszystkich zebranych zatańczył zespół folklorystyczny „Mali Strzelicanie” prowadzony przez Pana Michała Pastucha i Pana Stanisława Gurgula. Swoimi występami  dzieci  mogły podziękować babciom i dziadkom za troskę o nie. Wszystkie występy zostały zwieńczone gromkimi brawami, po których prowadzący uroczystość złożyli życzenia, dzieci odśpiewały gromie „Sto lat”, a niejednej babci i dziadkowi, łezka zakręciła się w oku.
Dzieci przygotowały dla nich specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Swoimi występami  dzieci  mogły podziękować babciom i dziadkom za troskę o nie. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków okazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.
 
 
 
 
Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców. Miłe biesiadowanie był okazją do rozmów i wspomnień, wspólnego śpiewania kolęd pastorałek, a także często już zapomnianych piosenek ludowych. Wesoła atmosfera i wspaniały wodzirej Pan Stanisłwa Gurgul porwał nawet Seniorów do tańca i wspólnych zabaw przy akompaniamencie skocznych melodii granych przez Pana Michała Pastucha. 
 
 
 
 
 
Takie spotkania jednoczą ludzi, utrwalają przyjaźnie, i wnoszą radość do codziennego życia, dlatego serdecznie dziękujemy przybyłym gościom i już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć:

UG Szczurowa