2011-12-20
Aktualności / Spotkanie wigilijne w Strzelcach Wielkich

Kilka dni przed świętami w PSP im. Tadeusza Kościuszki w Strzelcach Wielkich odbyło się spotkanie wigilijne. Uczniowie, pod kierunkiem Pań Doroty Walas, Krystyny Zydroń, Ewy Sokołowskiej-Piecuch i Pana Michała Pastucha, przygotowali i ciekawy program artystyczny pokazujący zwyczaje wigilijne oraz problemy współczesnych, zapracowanych ludzi. Scenki traktowały o tym jak łatwo pominąć w życiu to, co najważniejsze. Pokazywały jak, smutne i bezwartościowe są święta ograniczone do komercyjnej oprawy, pozbawione refleksji i choćby chwili zastanowienia nad tym, co i dlaczego świętujemy. Nie zabrakło także pięknych kolęd i pastorałek.

 
W drugiej części Pani Ewa Sokołowska-Piecuch przybliżyła uczniom tradycje bożonarodzeniowe w Anglii. Przygotowała prezentację multimedialną, konkurs piosenki i quiz.  Po przedstawieniu wszyscy dzielili się opłatkiem.  Całemu spotkaniu towarzyszył świąteczny nastrój pełen wzruszeń składanych życzeń.
 
 
 
 
Jak nakazuje tradycja na naszej szkolnej wigilii nie zabrakło również gości - rodziców, którzy po części artystycznej zaprosili zebranych na poczęstunek. Tradycyjne potrawy wigilijne wszystkim bardzo smakowały, a spotkaniu towarzyszyła wspaniała atmosfera.
 
 
 

 

Szkoła Podstawowa w Strzelcach Wielkich