2011-11-11
Aktualności / 11 listopada - międzypokoleniowe spotkanie z historią

Uroczystości związane z 93 Rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę, rozpoczęło międzypokoleniowe spotkanie przy pomniku ku czci ofiar I i II wojny światowej. Po odśpiewaniu Hymnu Polski, przedstawiciele instytucji, zakładów pracy i szkół z terenu Szczurowej złożyli wiązanki pod pomnikiem.

W uroczystości wzięła udział także Orkiestra Dęta ze Szczurowej, która pod batutą Władysława Chłopeckiego zaprezentowała kilka utworów m.in. „Warszawiankę” i „Rotę”. Swą grą uświetnili także mszę świętą odprawioną w intencji ofiar powstań i wojen, w której uczestniczyli przedstawiciele Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych, Zarząd Koła Gminnego w Szczurowej, Wójt Gminy Szczurowa i Przewodniczący Rady Gminy, Radni Gminy Szczurowej, przedstawiciele instytucji i zakładów pracy z terenu Szczurowej oraz dyrektorzy i nauczyciele wraz z młodzieżą szkolną.

Po nabożeństwie zaproszeni goście spotkali się z młodzieżą w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu podczas niezwykłej lekcji pamięci. Powrót do historii przygotowany przez młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych na długo zapadnie w pamięci uczestnikom święta.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

tekst: GCKCziS, fot. UG Szczurowa