2011-10-12
Aktualności / Jestem bezpieczny na drodze - akcja szkolna w Niedzieliskach

Dnia 30 września 2011r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Niedzieliskach odbył się apel ,,JESTEM BEZPIECZNY NA DRODZE”. Wśród zaproszonych gości byli: przedstawiciel Gminy Szczurowa Pani mgr Jolanta Serwa oraz policjant z Posterunku w Szczurowej. Policjant przekazał uczniom najważniejsze informacje dotyczące bezpiecznego poruszania się po drodze. Opowiadał o bezpieczeństwie ruchu drogowego, o tym że uczestnikami ruchu drogowego są nie tylko kierujący samochodami, motocyklami czy autobusami. Są nimi także piesi i pasażerowie pojazdów. Piesi powinni znać przepisy ruchu drogowego i stosować się do nich, ponieważ mają one wpływ na ich bezpieczeństwo, a także na bezpieczeństwo innych uczestników ruchu. Dalszą część spotkania stanowiło przedstawienie przygotowane przez uczniów klas IV-V pod kierunkiem Pani Ewy Badzioch. 

W sposób humorystyczny ukazali oni drobne przewinienia pieszych i rowerzystów, a także zasady bezpiecznego poruszania się po drodze do szkoły i do domu. Podczas apelu przeprowadzona została konkurencja ,,prawda czy fałsz”- na temat ruchu drogowego, w której brały udział dzieci z klas I-III. Ostatnią częścią apelu było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością, starannością. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie plastycznym otrzymali nagrody rzeczowe.
 
Uczniowie wyróżnieni:
1.    Edyta Zachara  klasa IV
2.    Patrycja Kaczmarczyk klasa IV
3.    Paweł Król klasa V
 
 
Na koniec apelu wszyscy uczniowie naszej szkoły otrzymali elementy odblaskowe ufundowane prze UG w Szczurowej i Policję, jak również przez firmę "Baribals"- Technologie cyfrowe. Sponsora odblaskowych nagród pozyskał Pan Michał Winczura, który również wręczył zwycięzcom konkursu plastycznego karnety na basen.
 
Zapraszamy do galerii zdjęć na
www.pspniedzieliska.szkolnastrona.pl

UG Szczurowa