2004-10-12
Aktualności / RYLOWA. I po zawodach...

RYLOWA. I po zawodach...

Nie tylko dla mężczyzn

Dziewczyny z młodzieżowej drużyny z Maszkienic mogą mówić o wielkim pechu. Po sztafecie minimalnie przegrywały z Wolą Dębińską. Pech w ćwiczeniach bojowych pozbawił ich szans na zwycięstwo. Mimo to, z pogodą ducha podeszły jednak do niedzielnych wydarzeń

Młodzieżowa drużyna z Jadownik - najlepsza w swojej kategorii wiekowej

Fot. Z.Sitarz

W Rylowej, na tamtejszym boisku sportowym, rozegrano powiatowe zawody sportowo-pożarnicze. Wzięły w nich udział 34 drużyny reprezentujące wszystkie gminy powiatu brzeskiego, w tym aż dziewięć kobiecych. Organizatorem zawodów była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku oraz Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczej Straży Pożarnej. Fundatorem nagród - sprzętu pożarniczego było Starostwo Powiatowe w Brzesku oraz Biuro Terenowe Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Tarnowie. Komisję sędziowską stanowili funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Brzesku, a sędzią głównym zawodów był mł. kpt. Dariusz Sosin z Komendy Powiatowej PSP w Dąbrowie Tarnowskiej.

Przedstawicielki płci pięknej w powiecie brzeskim już dawno zresztą udowodniły, że zarówno sport, jak i służba pożarnicza to dla nich pestka. Obserwatorzy oceniają, że zawody stały na wysokim poziomie, a biorące w nich udział drużyny z roku na rok wykazują coraz wyższy poziom przygotowania do działań bojowych.

W czasie zawodów strażacy - ochotnicy zmagali się w dwóch konkurencjach: w ćwiczeniach bojowych oraz w sztafecie pożarniczej 7x50 metrów z przeszkodami. Do walki stanęły młode "strażaczki", zaledwie 12-13 letnie. Te najmłodsze zawodniczki to przedstawicielki Maszkienic i Woli Dębińskiej. Ostatecznie, po wyrównanej walce, I miejsce zajęła drużyna OSP z Woli Dębińskiej. Dziewczyny z młodzieżowej drużyny z Maszkienic mogą mówić o wielkim pechu. Po sztafecie minimalnie przegrywały z Wolą Dębińską. Pech w ćwiczeniach bojowych pozbawił ich szans na zwycięstwo. Mimo to, z pogodą ducha podeszły jednak do niedzielnych wydarzeń. Wśród chłopców w tej samej grupie wiekowej najlepsza okazała się drużyna z OSP Dębno, tuż za nimi uplasowali się kolejno młodzi ochotnicy z Woli Dębińskiej, Maszkienic i Okocimia.

Woli walki nie brakowało także dziewczętom w starszej grupie - 15 - 18 lat. I miejsce zajęła drużyna OSP z Perły, kolejne lokaty zajęły dziewczęta z Woli Dębińskiej, Zaborowa i Gnojnika. Młodzi strażacy w wieku 15 - 18 lat, jak wynika z protokołu zawodów, bili rekordy czasowe i wytrzymałościowe. Zdecydowanymi faworytami od początku zawodów była drużyna z Jadownik, która ostatecznie zajęła I miejsce. Kolejne pozycje zajęły drużyny z: Dębna, Woli Dębińskiej, Uszwi, Szczepanowa, Tymowej i Zaborowa.

Hartem ducha, siłą i wolą walki wykazały się także drużyny żeńskie seniorek (nazwa seniorki jest wielce myląca, bowiem na starcie stawały głównie panie w młodym wieku). I miejsce wywalczyły seniorki z Woli Dębińskiej, II z Gnojnika, III z Lewniowej.

Najwięcej drużyn, aż dwanaście, stanęło na starcie w kategorii męskiej seniorów. Punktacja od początku rywalizacji była bardzo wyrównana. W klasyfikacji generalnej zwyciężyła drużyna z Dębna, kolejne lokaty przypadły w udziale ochotnikom z Woli Dębińskiej, Jadownik, Perły, Zaborowa, Pojawia, Porąbki Iwkowskiej, Biesiadek, Borzęcina Górnego, Czchowa, Borzęcina Dolnego i Tymowej.

12 paĽdziernika 2004r. Dziennik Polski