2011-06-27
Aktualności / Podwójny sukces Rylovii

Piłkarze Ludowego Klubu Sportowego „RYLOVIA” w Rylowej okazale uczcili tytuł mistrzowski i awans odnosząc zwycięstwo w ostatnim spotkaniu na wyjeĽdzie z „Piastem Łapanów” 3:0.

Przed sezonem postanowiliśmy grać nie tylko o wysoką poprzeczkę, ale również aby sprawić kibicom niejedną niespodziankę. Awans do IV Ligii to ogromna radość i wielkie zwycięstwo. Na to osiągnięcie pracowali wszyscy podopieczni trenera Janusza Kubonia. Przywilej promocji do IV Ligii to wielkie wyzwanie dla działaczy Rylowej. Będzie to duży przeskok finansowy. Co prawda „Rylovia” przed kilku laty awansowała do wyższej Ligii, ale nie przystąpiła do zmagań. Teraz będzie inaczej. Musimy grać na sto procent swoich możliwości i walczyć ambitnie do końca.

Podobny sukces odniósł zespół juniorów „Rylovii”, który zmagał się w sportowej rywalizacji przez całą rundę, a w ostatnich dwóch meczach barażowych z zespołem „Victoria – Porąbka Uszewska” odniósł zwycięstwo na wyjeĽdzie 4:1, zaś przed własną publicznością 4:0.  Osiągnięcie tak wysokiego wyniku dało awans do pierwszej Ligii juniorów. Podopieczni Piotra Stawarza również nie  kryli radości i zaraz na boisku uczcili zwycięstwo tradycyjnym szampanem.

Dziękujemy bardzo, tym którzy pomagali i wspierali drużyny w walce o awans w tym trudnym czasie jaki jest teraz dla sportu, zwłaszcza naszemu miejscowemu sponsorowi „ZPM Chabura”.

Mamy nadzieję, że nasz potencjał sportowy oraz uzyskane wyniki potwierdzą nie tylko nasze aspiracje na boiskach sportowych, ale poszerzą bazę kibiców i będą wizytówką naszej Gminy.

27.06.2011 r., LKS RYLOVIA