2011-05-19
Aktualności / Dzień Papieski w Strzelcach Wielkich

13 maja 1981 roku  kule zamachowca niemal śmiertelnie raniły Jana Pawła II. Tylko dzięki opatrzności Najświętszej Maryi Panny – jak sam wielokrotnie powtarzał, udało mu się przeżyć. W rocznicę tego wydarzenia  społeczność Szkoły Podstawowej im T. Kościuszki w Strzelcach Wielkich i liczni parafianie dziękowali Bogu za dar beatyfikacji Papieża – Polaka.

Po Mszy św. uczniowie przedstawili montaż słowno- muzyczny poświęcony Janowi Pawłowi II. Słowa przepełnione miłością, radością, modlitwą  i nauczaniem Wielkiego Rodaka dopełniała prezentacja multimedialna.

Po „kremówkowym” spotkaniu na  plebanii uczniowie wszystkich klas na cześć Papieża, który kochał nie tylko Boga i wszystkich ludzi, ale tez sport, wycieczki i wspólne przebywanie odbyły się  różne zabawy i gry terenowe, których tematem była „Droga do świętości Jana Pawła II.”

Tego dnia i zawsze będziemy się radować, bo mamy wielkiego u Boga Orędownika – naszego Kochanego Ojca Świętego Jana Pawła II, który stoi w oknie Domu Ojca i nam błogosławi! 

PSP Strzelce Wielkie