2004-07-26

Za tydzień otwarcie stadionu

400 krzesełek

Dobiega końca remont sta­dionu w Rylowej (gmina Szczurowa). Uroczyste otwarcie zmodernizowanego obiektu nastąpi w najbliższą niedzielę podczas organizo­wanego z tej okazji turnieju piłki nożnej. Kibice już wczoraj mogli zająć miejsca na trybunie wyposażonej w 400 plastikowych krzesełek. Odbywał się tutaj turniej o Memoriał Krzysztofa Habury, młodego piłkarza Rylovii, który zmarł kilka lat temu na boisku na atak serca.

Wczorajszy turniej za­kończył się póĽnym wieczorem, dlatego wyniki opublikujemy w ju­trzejszym wydaniu. My od­wiedziliśmy stadion w Rylowej w miniony piątek, kiedy odbywał się jeden z pierw­szych przedsezonowych tre­ningów drużyny seniorów.

Podczas naszej wizyty mieliśmy możliwość przeko­nania się, jak sprawuje się sys­tem odwadniania zainstalo­wany na stadionie. Przybyli­śmy na boisko bezpośrednio po rzęsistej ulewie, tymcza­sem murawa była całkowicie sucha. W takich warunkach  można trenować i rozgrywać mecze niezależnie od kapry­sów aury. W pierwszym ze­spole trenuje aktualnie kilku najzdolniejszych juniorów re­prezentujących drużynę, któ­ra w minionym sezonie za­kończyła rozgrywki ligowe na 3 miejscu, ustępując jedynie Okocimskiemu i Bocheńskie­mu. Wprawdzie z drużyną trenował jeszcze Grzegorz Musiał, jednak bardzo praw­dopodobne, że piłkarz od no­wego sezonu zmieni otocze­nie. Jego usługami zaintereso­wane są Victoria Witowice Dolne, szykujący się do wali o V ligę LKS Pagen Gnojnik oraz Temida Złota. Najbardziej realne wydają się propozycje tych dwóch ostatnie klubów. Wynika to przede wszystkim z miejsca zamieszkania Musiała.

- Nie czynię tajemnicy z tego, że mogę zmienić barwy klubowe, działacze Rylovii o tym wiedzą. Mieszkam w Złotej, jestem także trenerem miejscowej drużyny. A to oznacza, że muszę dojeżdżać, około 40  kilometrów na treningi, a każdą niedzielę mam praktycznie zajętą od rana i wieczora. Chciałbym więcej czasu poświęcić synowi, który wykazuje duże zdolności piłkarskie. Myślę o posłaniu go do Okocimskiego. Z Temidą wiąże mnie miejsce zamieszkania, natomiast Pagen kusi mnie ambitnymi planami. Ostatecznej decyzji jeszcze jednak nie podjąłem - mówi Musiał.

Rylovia z takim zapleczem i przy mocnej kadrze (zespół wzmocnił się Rafałem Seidlerem z Okocimskiego) powinna liczyć się w walce o awans do IV ligi.

Kończą się prace związane z budową ogrodzenia, na trybunie pozostało do zamontowania około 40 krzesełek, razem będzie ich czterysta. Remont stadionu to wspólne dzieło działaczy klubowych, sponsora strategicznego, czyli Zakładu Przetwórstwa Mięsnego „Chabura" oraz władz gminy Szczurowa. Udało się na realizację tej inwestycji pozyskać pieniądze unijne. W planach jest jeszcze budowa boiska treningowego o identycznych wymiarach jak główna płyta stadionu.

26 lipca 2004r. Dziennik Polski