2004-06-28
Aktualności / Noc Kupały

 „SOBÓTKI U JANA”

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią z dniu 24 czerwca br. barwne korowody młodzieży, uczniów  gimnazjum i szkół podstawowych z terenu gminy przybywały do parku w Szczurowej  już od godz. 1600. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Woli Przemykowskiej przyjechali  ze śpiewem bryczkami i wozami konnymi barwnie przystrojonymi.

Obchody sobótek rozpoczęto od  tanecznego korowodu  wokół Dworu, gdzie każda ze szkół prezentowała  swoje stroje oraz umiejętności wokalne i taneczne. Następnie kolejno szkoły wprowadzały widownię w sobótkowe zwyczaje, nastroje, śpiewano piosenki. Odbywały się też konkursy m.in. poszukiwania kwiatu paproci, plecenie wianka, tańca towarzyskiego.

W czasie imprezy płonęły ogniska, na grillach   smażono kiełbasy. „Sobótki u Jana” zakończono integracyjną międzyszkolną dyskoteką, która trwała do godz. 2200.

Organizatorzy dziękują wszystkim dyrektorom szkół, nauczycielom i rodzicom za aktywne włączenie się w organizację Sobótek.

Życzymy wszystkim nauczycielom i uczniom słonecznych i ciepłych wakacji. Zapraszamy do dalszej współpracy w nowym roku szkolnym.

Zapraszamy do galerii zdjęć!

28 czerwca 2004r. UG Szczurowa