2004-06-23
Aktualności / A w naszym gimnazjum

Sukcesy 
Publicznego Gimnazjum w Szczurowej!

 W maju br. uczestniczyliśmy w międzygminnym konkursie informatycznym na temat: Komputer uczy i bawi” zorganizowanym przez Publiczne Gimnazjum w Miechowicach Wielkich. Prezentacja multimedialna przygotowana przez uczennicę klasy II b Agatę Ozorka na temat wykorzystania komputera do nauki ciekawych tematów matematycznych, składająca się ze 103 slajdów,  zajęła I miejsce.   Gratulujemy !

 Zakończyła się druga edycja konkursu zorganizowanego przez Gazetę Wyborczą i Narodowy Bank Polski „Z klasy do kasy”. Konkurs trwał przez 8 tygodni i polegał na cotygodniowym inwestowaniu wirtualnych 100 tysięcy zł na giełdzie. Do konkursu wystartowały 4 drużyny z naszego gimnazjum, po pierwszym etapie pozostały ostatecznie 2 drużyny z klasy IIIa i z klasy IIb. Nasi uczniowie nie mieli łatwego zadania, bowiem uczestniczyło w konkursie 777 drużyn z województwa małopolskiego, głównie ze szkół średnich. Często bardzo trudno było uzyskać dostęp do serwera i wysłać zakłady  z powodu dużej ilości chętnych. Ostatecznie drużyna z klasy II b w składzie: Ozorka Agata, Anna Bajor, Sabina Kijak, Paulina Oleksy i Wojciech Wyczesany zajęła 63 miejsce zarabiając 100 119 zł 04 gr. Jest to niewątpliwy sukces tego młodego zespołu. Drużyna z klasy IIIa zajęła 538 miejsce z kwotą 96 904 zł 90gr. Ale nie to jest najważniejsze, ważne jest to, że przez 8 tygodni nasze gimnazjum co tydzień było wymieniane na łamach Gazety Wyborczej i była to doskonała promocja naszej szkoły. Koordynacją konkursu zajmowała się nauczycielka informatyki Borowiec-Ozorka Józefa.

 Ewelina Król z klasy II d wzięła udział w III Wojewódzkim Konkursie Literackim pt. „Jan Paweł II – Patron Najgodniejszy”. Praca literacka uczennicy zdobyła wyróżnienie i nagrodę. Ewelina odbyła interesującą wycieczkę (aż do Zębu, niedaleko Zakopanego), aby odebrać piękną książkę o Papieżu. Została więc nagrodzona podwójnie. Do udziału w konkursie uczennicę przygotowywała pani Lucyna Gut.

 Corrida już za nami !
 27 maja br. odbyła się w naszej szkole Międzygimnazjalna Corrida Ortograficzno -Językowa. Była to już czwarta edycja tego konkursu, którego jesteśmy inicjatorami i organizatorami. W corridzie wzięli udział przedstawiciele pięciu gimnazjów: z Dąbrówki, Radłowa, Miechowic Wielkich, Zaborowa i oczywiście ze Szczurowej. W tym roku nabrała więc ona wymiaru nie tylko międzygimnazjalnego, ale i międzypowiatowego.

  • I miejsce zajęły dziewczyny z Zaborowa, 
  • II nasza drużyna w składzie: Oktawia Jaroszek, Angelika Fasula, Michał Tylka.Popisali się wielką wiedzą. Gratulujemy!
  • III miejsce – PG Dąbrówka, IV – PG Radłów, 
  • V – PG Miechowice Wielkie.

Za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu odpowiedzialne były pani Małgorzata Tracz  oraz pani Lucyna Gut. Eliminacje miały charakter grupowy i atrakcji było wiele – niektóre polecenia podawała zawodnikom sama Czarownica! Hostessy obsługujące uczestników konkursu wcielały się w różne role (praczki, kelnerki, Hiszpanki), a prowadząca całość uczennica klasy III b Sabina Górak czuła się naprawdę w swoim żywiole – zabawiała członkinie Komisji, zawodników, a nawet wspaniałą publiczność (m.in. tańczyła w rytm hiszpańskich melodii!). Turniej rozpoczął się pokazem prawdziwej hiszpańskiej corridy (byk – Michał Sulma, torreador – Bartek Prus), a o przerywniki zadbały uczennice klasy I a – dopingujące zawodników tancerki. Było  naprawdę świetnie!

Zapraszamy do galerii zdjeć!

23 czerwca 2004r. Publiczne Gimnazjum w Szczurowej