2004-06-23
Aktualności / Noc Świętojańska

„Noc żywego ognia”
w Szczurowej

Nie, to nie żart. W czwartek 24 czerwca 2004 roku w póĽnych godzinach popołudniowych od 1700 do ... ( zakończenie  najprawdopodobniej ok. godz. 2130) powitamy w parku szczurowskim młodzież naszej gminy. Przybędą licznie uczniowie szkół podstawowych z Niedzielisk, Strzelec Wielkich, Uścia Solnego, Woli Przemykowskiej, Zaborowa, Szczurowej oraz młodzież gimnazjalna z Zaborowa i Szczurowej.

Spotkamy się razem na imprezie sobótkowej „U Jana’’ i spędzimy wspólnie kilka dobrych godzin. Ale  na pewno nie będziemy się nudzić... Przewidziane są bowiem liczne atrakcje: barwne korowody wokół dworku, w czasie których każda szkoła zaprezentuje swoje umiejętności wokalne i taneczne; wstępy artystyczne uczniów złożone z regionalnych przyśpiewek, pląsów, skeczów; konkursy  (których treści nie zdradzimy!).

To jeszcze nie wszystko. Gdy zapadną już ciemności, zapłoną ogniska (grille), a każda szkoła będzie podsycać swój płomień zabawą, śpiewem i śmiechem. To będzie prawdziwa rozkosz dla duszy, a ciało też zostanie wzmocnione – kiełbaską z rożna.

Noc Świętojańską zakończymy, jak przystało, w nocy –  wspólną dyskoteką.

Niechaj ruta w ogniu trzeszczy,
Czarownica w ogniu wrzeszczy,
Niech bylicy gałąĽ pęka,
Czarownica próżno stęka...

Warto w ten niepowtarzalny wieczór znaleĽć się w szczurowskim parku, na "Sobótkach u Jana".

23 czerwca 2004r. GCKCziS w Szczurowej