2004-06-23
Aktualności / Sportowe podsumowanie

Podsumowanie rywalizacji sportowej
szkół podstawowych w Szczurowej.

MKS "Olimpijczyk", który jest organizatorem zawodów gminnych szkół podstawowych, dokonał uroczystego podsumowania osiągniętych wyników sportowych za rok szkolny 2003/2004. Na spotkaniu obecni byli pan Marian Zalewski - wójt gminy Szczurowa, pani Elżbieta Gądek -  kierownik zespołu obsługi szkół i przedszkoli, nauczyciele w.f. oraz uczennice i uczniowie, którzy w mijającym roku szkolnym odnieśli największe sukcesy i reprezentowali szkoły i gminę w zawodach.

W Gminie Szczurowa zostało rozegranych 12 zawodów Igrzysk Młodzieży Szkolnej, w których startowało 756 dzieci. W wewnętrznej punktacji, którą prowadzą  nauczyciele w.f. w konkurencjach lekkoatletycznych (indywidualne biegi przełajowe, sztafetowe biegi przełajowe, czwórbój L.A.)

• VI m. SP Niedzieliska - 40 pkt.

Bardzo dobre wyniki  w dyscyplinach lekkoatletycznych uzyskali zawodnicy ze Szczurowej poza gminą. Dwukrotnie wygrali zawody powiatowe: w sztafetowych biegach przełajowych - dziewcząt (udział w uroczystym finale wojewódzkim w Krakowie na Błoniach, który był związany z wejściem Polski do Unii Europejskiej) oraz w czwórboju L.A. chłopców (w finałach rejonowych - IV miejsce). Ponadto w sztafetowych biegach przełajowych chłopców zajęli III m. w powiecie, podobnie w czwórboju L.A. - dziewczyn.

W zespołowych grach sportowych w gminie okazała się:

• I miejsce SP w Zaborowie nie mająca sobie równych w mini koszykówce chł. i dz. w mini siatkówce chł., w piłce ręcznej chł. i dz. zdobywając w sumie 280 pkt.
  • II miejsce zajęła SP w Szczurowej z 250 pkt., III m. SP w Woli Przemykowskiej z 90 pkt.
  • IV miejsce SP Niedzieliska - 80 pkt.
  • V miejsce SP Strzelce Wielkie - 50 pkt.

Na szczeblu powiatowym zajęto następujące lokaty:

• II m w unihokeja chł.,
  • IV m. w mini siatkówce i halowej piłce nożnej chł. oraz piłce ręcznej chł. i dz.

Uczniowie ze Szczurowej startowali również w "Lidze Piłkarskiej Coca Cola Cup 2004" i w IX Turnieju Piłki Nożnej im. Marka Wielgusa.

Duże sukcesy odniosły dzieci już tradycyjnie w tenisie stołowym:

• I m w powiecie brzeskim indywidualnie i drużynowo,
  • w zawodach rejonowych w Tarnowie VII m.
  • VIII m. indywidualnie,
  • drużynowo III m.
  • IV miejsce - wśród dziewczyn.

Pamiątkowe statuetki dla wszystkich szkół podstawowych, które brały udział w zawodach gminnych i medale dla wyróżniających się osób, które przyczyniły się do zdobycia bardzo dobrych wyników sportowych wręczył wójt gminy Szczurowa.