2010-03-09
Aktualności / Przedszkole w Strzelcach Wielkich

Edukacja ekologiczna w przedszkolu w Strzelcach Wielkich

Otaczająca nas przyroda jest bezcennym skarbem. Niestety coraz częściej obserwujemy systematyczne niszczenie środowiska naturalnego. To ludzie są odpowiedzialni za stopniowe marnowanie dóbr natury. Dlatego też szacunku do niej powinniśmy się uczyć już od najmłodszych lat.

Sianie ziarenka ekologicznego wymaga podejmowania działań edukacyjnych już na najniższym szczeblu kształcenia. Wychodząc naprzeciw temu ważnemu przedsięwzięciu Przedszkole w Strzelcach Wielkich przystąpiło do programu edukacyjnego o nazwie  „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. 

Ochrona przyrody nie jest już dziś tylko modą lub dziwactwem. To konieczność. Nie jest też stosem uciążliwych zasad, które należy przestrzegać. Jest raczej stylem życia, sumą codziennych, świadomie podejmowanych decyzji wynikających z szacunku dla przyrody i troski o to, co zostawimy kolejnym pokoleniom. Sami wiemy, jak trudno jest zmienić nasze nawyki. Od lat wrzucamy śmieci do jednego kubła i przynosimy zakupy w wielu foliowych siatkach. Dla dziecka uczonego od najmłodszych lat, jak dbać o siebie, o swoje zdrowie, o innych, o dom, psa czy kwiatek w doniczce, ochrona przyrody będzie czymś naturalnym i oczywistym.

Realizując zadania wynikające z programu; takie jak na przykład: segregowanie śmieci, stworzenie kącika ekologicznego, konkursy plastyczne (rzeĽba Siatki-Wariatki, najstraszniejszy potwór śmieciowy), wycieczki do lasu i wiele innych pozwalają przedszkolakom w przyjemny, radosny sposób poznawać naturę i uczyć się, jak ją chronić.

 

Spotkanie przedszkolaków z Panem Pułkownikiem

4 marca 2010 roku przedszkole w Strzelcach Wielkich odwiedził Pan Pułkownik Józef Halik. Gość przyszedł ubrany w mundur wojskowy i przyniósł ze sobą teczkę wypełnioną cukierkami dla naszych przedszkolaków.

Dzieci z uwagą słuchały wyjaśnień dotyczących żołnierskich zmagań. Ważną częścią spotkania było zwrócenie uwagi na treści patriotyczne takie jak: hymn, godło, flaga, które stanowią ważny element wychowania przedszkolnego.

09.03.2010 r., Przedszkole w Strzelcach Wielkich