2004-06-02
Aktualności / IV edycja konkursu czytelniczego

Z lekturą na ty

Szkoła Filialna w Strzelcach Małych była organizatorem konkursu czytelniczego pod hasłem "Z lekturą na ty”. Była to już IV edycja konkursu. Cieszy się on rok rocznie dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli. Skierowany jest do uczniów klas drugich i trzecich, którzy lubią czytać książki, między innymi lektury szkolne.

Rozwiązując testy, krzyżówki, rebusy i inne zadania dzieci wykazują dużą wiedzę z zakresu przeczytanych lektur, ale przede wszystkim się bawią. A nauka przez zabawę jest głównym celem organizatorów konkursu.

W tym roku w dn.27.05. do konkursu przystąpiły wszystkie szkoły z naszej gminy wysyłając po dwóch reprezentantów kl.III.

W pierwszej części konkursu wszyscy uczniowie indywidualnie rozwiązywali test składający się z 7 zadań. Druga część obejmowała zadania z sześciu opracowanych przez uczniów lektur. W trzeciej części uczniowie zmagali się z grą planszową. Sami będąc pionkami przesuwali się po polach planszy zdobywając punkty za prawidłowe odpowiedzi na bardzo szczegółowe pytania z lektur. Całość prowadziła kierownik szkoły mgr Iwona Czesak.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja składająca się z opiekunów, wybrana w drodze losowania.

Najlepszą w konkursowych zmaganiach okazała się reprezentacja SP ze Strzelec Wielkich /Klaudia Gałek, Marzena Świątek/, drugie miejsce zdobyły uczennice SP z Zaborowia /Maria Szydłowska, Sabina Cierniak/ i SP z Wrzepi /Jadwiga Młynarczyk, Małgorzata Jarosz/. Na trzecim miejscu uplasowały się uczennice ze SP z Rudego Rysia /Magdalena Łoboda, Marcelina Lis/. Tuż za nimi znalazły się reprezentacje SP z Uścia Solnego, Szczurowej, Strzelec Małych, Woli Przemykowskiej i Niedzielisk. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami i książkami. Nagrody ufundowała Dyrekcja Szkoły w Szczurowej.

Po zmaganiach konkursowych, gdy opadły emocje uczniowie wraz z opiekunami zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców działającą przy Szkole Filialnej w Strzelcach Małych.

Zapraszamy do galerii zdjęć!

2 czerwca 2004r. Szkoła Filialna Strzelce Małe - Iwona Czesak