2010-01-25
Aktualności / Dzień Babci i Dziadka w Niedzieliskach

W tradycję naszej szkoły wpisała się uroczystość, jaką jest spotkanie Seniorów naszej wsi organizowane z okazji Dnia Babci i Dziadka. Również i w tym roku szkoła przy współpracy z Gminnym Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej i sponsorów: Wspólnoty Leśnej z Niedzielisk, Gminy Szczurowa i GCKCiS była organizatorem takiej imprezy, która odbyła się 13.01.2010 roku.

Uczniowie klas IV-VI w strojach kolędników zaprezentowali ciekawą, barwną część artystyczną, w której dominowały piosenki ludowe, kolędy, pastorałki, przeplatane ciekawymi tekstami wygłaszanymi w gwarze ludowej. Występ klas starszych przygotowany był pod kierunkiem nauczycielek – Magdaleny Jędryki i Lidii Kołodziej.

Uczniowie klas II-III pod kierunkiem nauczycielki Ewy Zdunek dla swoich babć i dziadków recytowali wiersze, śpiewali piosenki.

Nasi uczniowie mieli również możliwość zaprezentowania swoich umiejętności tanecznych. Zarówno starsi, jak i młodsi wykonali kilka tańców ludowych, przygotowanych pod kierunkiem Michała Pastucha prowadzącego z uczniami zajęcia taneczne. Całość imprezy zakończył występ zespołu ludowego działającego przy gimnazjum w Szczurowej.

Swoją obecnością zaszczycili nas również zaproszeni goście – Wójt gminy Szczurowa Marian Zalewski, radny wsi Niedzieliska – Józef Czachor, sołtys wsi – Bolesław Skura, sołtys wsi Strzelce Małe - Jan Kapusta.

Licznie zgromadzeni rodzice, babcie i dziadkowie z dumą podziwiali swoje wnuczęta, z wielką uwagą i zainteresowaniem oglądali ciekawe występy, chętnie włączali się do wspólnego śpiewania. Zarówno starsze, młodsze i najmłodsze pokolenie wspólnie spędziło czas w miłej, przyjemnej atmosferze.

Szkoła Podstawowa w Niedzieliskach