2004-05-29
Aktualności / SZCZUROWA. Olimpiada Przedszkolaków

Triumf Uścia Solnego

Klub Olimpijczyka "Olimp", Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu oraz Urząd Gminy w Szczurowej były organizatorami tradycyjnej już Olimpiady Przedszkolaków przebiegającej zawsze pod hasłem "O uśmiech dziecka".

W zawodach wystartowało aż dziewięć reprezentacji, a uczestnikom i organizatorom nie była w stanie pokrzyżować planów kapryśna pogoda. Najbardziej uśmiechnięte były przedszkolaki z Uścia Solnego, jednak zadowoleni byli wszyscy. Dzieci najlepiej rozumieją przesłanie barona de Coubertin, który nade wszystko stawiał czynne uczestnictwo w sporcie.

Zawody rozgrywane były w dwóch miejscach. Rozpoczęły się na stadionie w Szczurowej, kończyły się jednak w słynnej szczurowskiej Sali Tańca. Kiedy nad stadionem zgromadziły się kłębiaste chmury, organizatorzy podjęli decyzję o przeniesieniu imprezy pod dach. Przeprowadzka przebiegała bardzo sprawnie, a dzięki wzorowej organizacji udało się przeprowadzić większość zaplanowanych konkurencji.

Dzieci rywalizowały w trzech konkurencjach. Strzelały piłką nożną do bramki, rzucały nieco mniejszą piłką do mikroskopijnych rozmiarów brameczki, wreszcie próbowały swoich sił rzucając do kosza. Nie udało się przeprowadzić konkurencji sprawnościowych, jednak emocji nie brakowało. Ponieważ placówki przedszkolne w gminie Szczurowa różnią się liczebnością dzieci, do końcowej punktacji brane były wyniki pięciu najlepszych zawodników z każdego przedszkola. Duży wpływ na końcowe rezultaty mieli rodzice, którzy zdobywali dla swoich przedszkoli punkty w konkurencji koszykarskiej. Między innymi dzięki znakomitej postawie anonimowej mamy ze Strzelec Wielkich doszło do emocjonującej dogrywki pomiędzy Uściem Solnym a Strzelcami Wielkimi. O zwycięstwie w całej olimpiadzie decydowały rzuty do kosza wykonywane przez panie przedszkolanki. Większe opanowanie nerwowe wykazała przedstawicielka Uścia Solnego, która zapewniła swoim podopiecznym najwyższy stopień na medalowym podium. Kiedy jednak doszło do dekoracji zwycięzców, trudno było połapać się, kto wygrał. Dzieci chętnie garnęły się do honorowej trybuny nie bacząc w ogóle na to, kto jest najlepszy. Wszystkie otrzymały upominki ufundowane przez organizatorów, toteż nikt nie mógł się czuć pokrzywdzony.

Poza programem do rywalizacji w rzucie piłką do kosza stanęli wójt Marian Zalewski i przewodniczący rady gminy Andrzej Fiołek. Obaj panowie osiągnęli wyniki daleko odbiegające (in minus) w porównaniu do mam i opiekunek dzieci, ale zebrali mnóstwo braw. Z reporterskiego obowiązku informujemy, że nieco lepszy okazał się przewodniczący.

Zwyciężyło przedszkole z Uścia Solnego, które zgromadziło 490 punktów. O 20 punktów mniej miało na swoim koncie przedszkole ze Strzelec Wielkich, na trzecim miejscu rywalizację ukończyło przedszkole ze Szczurowej. Tuż za podium uplasowały się: Niedzieliska, Rudy Rysie, Strzelce Małe, Wrzępia, Zaborów (ochronka) i Zaborów (przedszkole).

Zapraszamy do galerii zdjeć!

28 maja 2004r. DziennikPolski