2010-01-19
Aktualności / Dzień Babci i Dziadka w Strzelcach Wielkich

Dzień Babci i Dziadka w Strzelcach Wielkich

Tradycyjnie, jak co roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzelcach Wielkich zaprosili do Domu Ludowego swoje Babcie i Dziadków. Tym razem na uroczystość zaproszeni zostali także wszyscy Seniorzy z naszej miejscowości, aby podczas akademii uczcić Ich święto. Spotkanie odbyło się 14.01.2010 r. o godz. 13.00. Tego dnia powitaliśmy około 100 Seniorów!

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia życzeń, odśpiewania tradycyjnego  „Sto Lat” i wręczenia gościom własnoręcznie wykonanych przez dzieci kwiatów. Podczas słodkiego poczęstunku, na który składały się ciasta upieczone przez mamy, Seniorzy podziwiali występy dzieci. Najmłodsi artyści zaprezentowali wierszyki i piosenki.

W dalszej części uroczystości zgromadzeni goście mogli wysłuchać straropolskich kolęd i pastorałek w wykonaniu grupy flecistów. Następnie członkowie zespołu folklorystycznego „Mali Strzelicanie” prowadzonego przez Pana Michała Pastucha i Pana Stanisława Gurgula przedstawili program artystyczny pt.: „U stryka Józka”.

Tradycyjne stroje, piękne piosenki, dziecięce zabawy i gwara w ustach małych aktorów rozbawiły naszych miłych gości, o czym świadczyły gromkie brawa.

Impreza zakończyła się wspaniałym koncertem w wykonaniu kapeli „Pastuszkowe Granie” prowadzonej przez Państwa Vitalinę i Michała Pastuch. Uroczystość ta była dużym przeżyciem nie tylko dla Babć i Dziadków, ale także dla wnucząt. Dzieciaki „dając z siebie wszystko” wyraziły swoje uczucia  i w piękny sposób podziękowały swoim Babciom i Dziadkom za ich miłość.

W organizację uroczystości włączyli się nauczyciele. O piękną scenografię zadbała Pani Małgorzata Książek.

Szkoła Podstawowa w STRZELCACH WIELKICH