2010-01-13
Aktualności / Dzień Seniora w Uściu Solnym, Barczkowie i Strzelcach Małych

„Dla wciąż młodych duchem Seniorów”

Dnia 12 stycznia 2010 roku na zaproszenie organizatorów spotkania do  Publicznej Szkoły Podstawowej w Uściu Solnym przybyli seniorzy, a także dziadkowie i babcie uczniów.

Prowadząca uroczystość Pani Agnieszka Słowik przywitała zebranych, po czym głos zabrali goście honorowi: Pan Marian Zalewski Wójt Gminy Szczurowa oraz Pan Kazimierz Tyrcha przewodniczący Rady Gminy. Przekazali oni  zgromadzonym wyrazy szacunku, podziękowania za pracę na rzecz Uścia Solnego i najlepsze życzenia z okazji ich święta.

W części artystycznej jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie klas młodszych w zabawnym przedstawieniu pt. „ Czerwony Kapturek”, opracowanym pod kierunkiem Pani Marty Skrzyńskiej i Pani Renaty Dudziak-Mularz.

Dalszą część uroczystości stanowił program przygotowany pod kierunkiem muzyków Państwa Vitaliny i Michała Pastuch oraz choreografa Pana Andrzeja Urbana. Gościom bardzo podobały się kolędy, pieśni, przyśpiewki i tańce ludowe prezentowane przez uczniów naszej szkoły, kapelę „Mali Uścianie” oraz kapelę „Pastuszkowe Granie” ze Szczurowej.

Na zakończenie wszyscy seniorzy otrzymali od dzieci życzenia i kwiaty własnoręcznie wykonane na zajęciach plastycznych. Miłym dopełnieniem imprezy była dla zaproszonych rozmowa przy stole, gdzie mogli podzielić się wrażeniami i przyjemnie spędzić czas w większym gronie.

Po szkolnym występie muzycy i młodzi artyści zaprezentowali swój repertuar po raz wtóry dla seniorów miejscowości Barczków i Popędzyna. Goście ciepło przyjęli występy taneczne, program muzyczny i wyrażali radość z uczestnictwa we wspólnym spotkaniu.

 

A tak obchodzono Dzień Seniora w Strzelcach Małych.