2009-12-21
Aktualności / PSP Niedzieliska

Spotkanie opłatkowe w Szkole Podstawowej w Niedzieliskach

Dnia 17 grudnia w Szkole Podstawowej w Niedzieliskach odbyło się spotkanie opłatkowe z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W spotkaniu uczestniczyły wszystkie dzieci naszej szkoły, nauczyciele, pani Dyrektor oraz zaproszeni goście: mgr Jolanta Serwa, mgr Anna Gofron i rodzice.

Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia na sali gimnastycznej, które zostało przygotowane przez dzieci pod kierownictwem katechety, ks. Józefa Masłonia. Teksty nawiązujące do Świąt i do dnia wigilii były przeplatane śpiewanymi wspólnie kolędami. Swoje przedstawienie młodzi artyści przedstawili bardzo subtelnie i z wielką wrażliwością. Wszyscy byli głęboko poruszeni, każdy mógł odnaleĽć jakąś cząstkę siebie; wszyscy stali się poniekąd nie tylko widzami, ale uczestnikami i świadkami Bożego Narodzenia.

Całość ubogaciła piękna dekoracja przygotowana na tę okoliczność. Na zakończenie zaśpiewano kolędę: Bóg się rodzi. Pani Dyrektor mgr inż. Katarzyna Mach złożyła wszystkim życzenia, życząc całej rodzinie szkolnej, rodzicom i wszystkim gościom wiele miłości i radości z okazji zbliżających się Świąt. W imieniu rodziców i dzieci przemówiła pani Barbara Wróbel, przewodnicząca Rady Rodziców.

Po części artystycznej nastąpił punkt kulminacyjny uroczystości – łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń. Następnie wszyscy przeszli do przygotowanej sali, aby symbolicznie spożyć przygotowane przez rodziców potrawy. Przy słuchaniu kolęd i miłych rozmowach składaniu radowaliśmy się tym szczególnym dniem, który co roku przeżywamy 24 grudnia.

Po prostu chciałoby się powiedzieć – „do Betlejem naprawdę nie jest daleko” i  niech ten nastrój, ta atmosfera trwa cały, kolejny rok.