2004-05-10
Aktualności / I Gminny Kabareton

I Gminny Kabareton
pod hasłem
„Szkoła w krzywym zwierciadle”
Zaborów 2004r
.

10 maja br. odbył się w Publicznym Gimnazjum w Zaborowie I Gminny Kabareton pod hasłem „Szkoła w krzywym zwierciadle”. Pomysłodawcą i organizatorem całej imprezy była nauczycielka tegoż gimnazjum mgr Teodozja Turaczy.

Zaproszone zostały zespoły ze szkół gminy Szczurowa, które powitał dyrektor P.G. Zaborów mgr inż. Karol Kozłowski. Organizator zadbał o ciekawą oprawę; klowni bawili szkolna publiczność, a pełne humoru wypowiedzi prowadzących: Johna (Anny Wojnickiej IIa) i Pameli ( Tomasza Polaka IIb) wzbudzały salwy śmiechu. John – Polak, który po wielu latach spędzonych w Ameryce odwiedza, wraz ze swoją dziewczyną Pamelą, Polskę z wielkim zdumieniem podziwia stopień rozwoju ojczyzny, a przy tym dowiaduje się, że to on i jego dziewczyna mają prowadzić Kabareton w małej miejscowości Zaborów, która znajduje się w Małopolsce. Są przerażeni rolą konferansjerów (nie znają dobrze języka), co powoduje szereg śmiesznych sytuacji.

Zasadniczym jednak celem imprezy, jak mówiła organizatorka, było rozpropagowanie tej formy jako jednej z możliwości działań teatralnych, a także zachęcenie dzieci i młodzieży do twórczości na użytek szkoły i  środowiska.

Najlepszym zespołem na konkursie w kategorii szkoły podstawowe okazali się uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzelcach Wielkich ( Krzysztof Pajor, Justyna Guśtak, Agnieszka Wilk, Anna Krzysztofek). Grupę prowadzi mgr Dorota Walas. Drugie miejsce exequo zajęli uczniowie z PSP Zaborów – kabaret „Pluskwa” w składzie: Paulina Ciuruś, Mateusz Markiewicz, Justyna Bednarczyk, Monika Dziąćko pod przewodnictwem mgr Bogumiły Rzepki oraz PSP Strzelce Małe, którą reprezentowali: Bartłomiej Liszka, Krystian Maciaszek, Paweł Maj, Mateusz Kozak. Opiekunem grupy była mgr Iwona Czesak, zaś do występu przygotowała uczniów p. Krystyna Turaczy.

W kategorii gimnazja zaprezentował się zespół PG Zaborów; ( Anna Majka, Iwona Golonka, Kamil Repa, Paweł Nowak). Zespół przygotowała mgr Teodozja Turaczy.

Uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody, a publiczność i zaproszeni goście doskonale się bawili.

Zapraszamy do galerii zdjęć!

10 maja 2004r. Publiczne Gimnazjum w Zaborowie mgr Teodozja Turaczy