2004-05-07
Aktualności / Konkursy w gimnazjum

A u nas w gimnazjum...

Kwiecień w Publicznym Gimnazjum w Szczurowej obfitował w konkursy. Czas po temu najlepszy, gdyż w maju wielki egzamin gimnazjalny. Zgodnie z regulaminem dnia 16 kwietnia odbył się Wielki Międzyszkolny Turniej „Mistrz Klawiatury”.

Uczestniczyło w nim 9 drużyn ze szkół z terenu gminy Szczurowa, których uczestnicy byli laureatami szkolnych konkursów. Byli to więc najlepsi z najlepszych. Zawody odbywały się równocześnie w trzech konkurencjach: szybkości pisania tekstu na klawiaturze, sterowania myszką w skokach narciarskich oraz sterowania klawiszami kursora w jeĽdzie samochodami.

Zawody wzbudzały wiele emocji, każdy chciał wygrać, tym bardziej że nagrody ufundowane przez Dyrektora Gimnazjum w Szczurowej Marka Antosza nie były byle jakie: klawiatury, myszki, słuchawki itd. Było więc o co powalczyć, no i sam tytuł Gminny Mistrz na 2004r. Turniejowi towarzyszyło wiele emocji, więc służba medyczna obsługująca turniej miała pełne ręce roboty: mierzenie ciśnienia, środki dopingowe, zasłabnięcia widzów z emocji. Pojawiło się również wielu reporterów, którzy na gorąco chcieli przekazać wrażenia uczestników i widzów. Po pięciogodzinnych zmaganiach Jury Turnieju przystąpiło do sumowania punktów. Wyniki Turnieju były zaskakujące:

 • Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Strzelcach Wielkich w składzie: Jakub Miziński, Sebastian Młynarczyk, Michał Żurek utrzymała ubiegłoroczny tytuł Mistrza Drużynowego. Gratulacje!

Kolejne miejsca zajęli:

 • II miejsce – drużyna z Publicznego Gimnazjum w Zaborowie,
 • III miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej w Szczurowej,
 • IV miejsce – drużyna z Publicznego Gimnazjum w Szczurowej.

W klasyfikacji indywidualnej:

 • w  jeĽdzie  samochodami MISTRZEM NAWIGACJI na 2004 r. została Agata Ozorka – PG  Szczurowa,
 • w szybkości pisania na klawiaturze MISTRZEM PISANIA na 2004 r. został Jakub Miziński – SP Strzelce Wielkie,
 • w sterowaniu myszką w skokach narciarskich MISTRZEM STEROWANIA na 2004r. został Michał Żurek – SP Strzelce Wielkie.

Tytuły najlepszego we wszystkich konkurencjach uzyskali:

 • Mistrz Klawiatury na 2004 r. – Paweł Nowak – PG Zaborów,
 • I Wicemistrz Klawiatury na 2004r. –Michał Żurek – SP Strzelce Wielkie,
 • II Wicemistrz Klawiatury na 2004r. – Agata Ozorka – PG Szczurowa,
 • II Wicemistrz Klawiatury na 2004r. – Małgorzata Repa – SP Wola Przemykowska

W tej rywalizacji nie było przegranych, wszyscy uczestnicy, nawet Ci niewymienieni, otrzymali nagrody w formie gier komputerowych i płyt CD-RW. Najważniejsza była wspaniała atmosfera, jaka towarzyszyła konkursowi, nie było różnych szkół, wszyscy bawili się razem, poznając wspaniałe tajniki informatyki. I o to organizatorom Józefie Borowiec-Ozorka i Piotrowi Krawczyk chodziło, aby komputer nie tylko uczył, ale wychowywał i bawił.

29 kwietnia kolejny konkurs pod hasłem „Kinematyka i dynamika to takie proste” (trzecia edycja) zgromadził entuzjastów fizyki. W etapie na szczeblu gminnym uczestniczyło 6‑ uczniów z PG Szczurowa i PG Zaborów. Pierwsza część konkursu polegała na rozwiązaniu testu, w drugiej  uczestnicy prezentowali wybrany temat dotyczący zagadnień z fizyki. Laureatami konkursu zostali ex aequo uczniowie: Teresa Zygiel PG Zaborów i Paweł Jarosz – PG Szczurowa. Konkurs, przygotowały nauczycielki Grażyna Antosz i Krystyna Kozioł.

Zapraszamy do galerii zdjęć

7 maja 2004r. Publiczne Gimnazjum w Szczurowej