2009-06-15
Aktualności / Uczniowie ze Strzelec Wielkich i Wrzępi na szlakach górskich

Hej góry nasze góry!

Takie słowa rozbrzmiewały w czasie dwudniowej wycieczki, wśród uczniów najmłodszych klas Szkoły Podstawowej ze Strzelec Wielkich i Filialnej z Wrzępi. Wędrując górskimi szlakami dzieci miały okazję podziwiać piękno krajobrazu górskiego. Pierwszego dnia wycieczki zwiedziły Wąwóz Homole znajdujący się w Pieninach.

Następnie płynęły statkiem po Zalewie Czorstyńskim oraz spacerowały pod zamkiem w Niedzicy. Wielką atrakcja wieczoru okazało się ognisko, które uatrakcyjniła kapela góralska. Dzieci z radością włączyły się do śpiewu i zabaw tanecznych.

W drugim dniu wycieczkowicze udali się do Zakopanego, gdzie czekały na nich kolejne atrakcje. Wyjazd kolejką na Gubałówkę był dla wielu z nich pierwszą tego typu podróżą.

Na szczycie dzieci miały okazję kupić pamiątki oraz skorzystać z różnorodnych atrakcji przygotowanych przez górali dla turystów. Miłym akcentem była przejażdżka bryczkami po Zakopanem oraz spacer po Krupówkach. Na zakończenie pobytu  w Zakopanem dzieci zwiedziły sanktuarium na Krzeptówkach.

Tak udaną wycieczkę zawdzięczamy dobrej organizacji, pięknej pogodzie oraz Radzie Rodziców ze Strzelec Wielkich, która pokryła część kosztów wycieczki.

15.06.2009 r., PSP Strzelce Wielkie