2008-04-29
Aktualności / PSP Zaborów

Pasowanie na czytelnika – 2008 r.

28 kwietnia  2008 r. w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste „Pasowanie na czytelnika”. W uroczystości tej wzięli udział wszyscy uczniowie klasy I . Uczniowie zostali zapoznani z regulaminem i zasadami wypożyczania książek podczas rozwiązywania zadań – krzyżówek, zagadek, układanek.  Wiecej na stronie szkoły.

Galeria zdjęć!

Akcja odbudowy wieży klasztoru
na Świętym Krzyżu

    7 kwietnia rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na odbudowę wieży klasztornej na Świętym Krzyżu. Inicjatorem akcji jest Polskie Radio Kielce. Koszt odbudowy wieży zniszczonej w 1914 roku przez Austriaków wynosi 4 miliony złotych. Na wkład własny potrzeba około 600 tysięcy złotych, reszta pochodzić będzie z funduszy pomocowych Unii Europejskiej. Akcję poparło trzech ordynariuszy diecezji kieleckiej, radomskiej i sandomierskiej, a także marszałek , wojewoda, świętokrzyscy parlamentarzyści i samorządowcy.

    Również uczniowie i nauczyciele naszej szkoły włączyli się do akcji, kwestując pieniądze na terenie szkoły, które w kwocie 155,60  wysłano na konto odbudowy wieży na Świętym Krzyżu w banku w Kielcach. Z wyliczeń wynika, że aby zebrać potrzebną sumę każdy mieszkaniec regionu powinien wrzucić do puszki 50 groszy. Poprzez  wsparcie akcji, daliśmy dowód naszej wiary i umiłowania ziemi świętokrzyskiej. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za wsparcie i pomoc.

Obchody Dni Ziemi

W ramach obchodów Dni Ziemi uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły wraz ze swymi nauczycielami wybrali się do Kina Cinema City w Krakowie na filmy ,,Morskie Stwory 3D” , który opowiada historię praprzodków stworzeń zamieszkujących oceaniczne głębie oraz na film ,,Dinozaury 3D” przedstawiający najstarsze zwierzęta żyjące na ziemi. Prehistoryczne gady w ich realnych rozmiarach można było zobaczyć na gigantycznym ekranie IMAX. Była to wspaniała wyprawa z zespołem paleontologów do Meksyku, Mongolii i Nowego Yorku. Po obejrzeniu filmów braliśmy udział w warsztatach geologiczno – paleontologicznych prowadzonych przez studentów Koła Naukowego Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Zapoznano nas z sekretami naszej planety, historią życia, skarbami kryjącymi się we wnętrzu Ziemi oraz ochroną zasobów naturalnych. Była to wspaniała i bardzo ciekawa podróż w głąb Ziemi. 

Wiecej na stronie szkoły!

29 kwietnia 2008r. PSP Zaborów