2007-06-19
Aktualności / DZIEŃ MATKI I OJCA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W NIEDZIELISKACH

NASZYM RODZICOM
W PODZIĘCE

Impreza środowiskowa z okazji Dnia Matki i Ojca weszła już na stałe do tradycji naszej szkoły. Również i w tym roku uczniowie zaprezentowali się przed swoimi Rodzicami na uroczystej akademii zorganizowanej w Domu Ludowym.

Jako pierwsi wystąpili uczniowie klas 0-I z wierszami i piosenką „Mama w kuchni”. Klasy II i III przygotowały przepiękną inscenizację baśni „Calineczka”. Tytułową bohaterke zagrała Karolina Kawa. Barwne i efektowne kostiumy prezentowali uczniowie, którzy wcielili się w role: Wróżki, Elfa, Motyla, Kreta, Myszki, Jaskółki, Biedronki, Żuka. Przedstawienie zostało przygotowane pod kierunkiem wychowawczyni klas II-III pani Ewy Zdunek.

Klasa IV zaprezentowała scenkę dramową z życia rodziny, natomiast dziewczęta z klasy V pod kierunkiem pań: Bożeny Hanek i Lidii Kołodziej wystąpiły z przedstawieniem kabaretowym „Przegląd księżniczek – pełny serwis”. Po tradycyjnym odśpiewaniu przez dzieci „Sto lat” i wręczeniu kwiatów, nastąpiły popisy taneczne. Uczniowie najmłodszych klas (0 i I) przedstawili „Motyle dnia” i „Motyle nocy”. Klasa II i III zaprezentowała układ składający się z kilku tańców. Dziewczynki w żółtych spódniczkach, chłopcy w biało – czarnych strojach prezentowali się pięknie w popisie przygotowanym pod kierunkiem pani prowadzącej zajęcia z rytmiki. Pod bacznym okiem choreografa – pani Moniki Mularz, uczniowie klasy VI zatańczyli w nowoczesnym, dyskotekowym rytmie.

Nad całością imprezy czuwała pani Ewa Zdunek. Przepiękne dekoracje i różnorodne rekwizyty były pomysłem i pracą pań: Moniki Mularz i Ewy Sokołowskiej – Piecuch.

19 czerwca 2007r. tekst i zdjęcie SP Niedzieliska